Przedszkola

Warsztaty bębniarskie

Afrykańskie bębny djembe, kubańske konga, instrumenty perkusyjne z całego świata w Twoim przedszkolu. Warsztaty jednorazowe, albo umuzykalniające zajęcia cykliczne, po których możemy zrobić występ dla rodziców, czy dziadków. Wieloletnie doświadczenie prowadzącego w pracy z dziećmi i jego wielka pasja do muzyki sprawia, że każde spotkanie jest świetną zabawą.

Podróż do świata rytmów
Szkoły
W 45 minut dookoła świata

Wybierzemy się w podróż do świata rytmów. Poznamy etniczne instrumenty, inne kultury i ich muzykę. „Odwiedzimy” m.in.: Kubę, Brazylię, Amerykę Południową i Afrykę. Nauczymy się pieśni w Suahili – rdzennym języku afrykańskim. Wybębnimy wszystkie złe emocje, poznając uczucie, że nauka może być łatwa, miła i przyjemna.

Festyny i wszelkiego rodzaju wydarzenia – liczba osób nieograniczona
Warsztaty otwarte - "Pierwsze uderzenie"

Przywozimy ponad 20 bębnów i zapraszamy do wspólnej zabawy rytmem. Zapoznajemy z instrumentem i podstawami gry. Czujny prowadzący dba, aby każdy bęben był w grze. Wszyscy chętni będą mieli okazję spróbować, zagrać pod okiem doświadczonego profesjonalisty. Wspaniała atrakcja dla dzieci młodzieży, dorosłych i seniorów.

Tworzymy zespół i wspólnie w harmonii poznajemy świat rytmów. Uczestnicy mają okazję tworzyć muzykę, wykorzystując oryginalne instrumenty, poznają historię ich powstania oraz zaznajamiają się z innymi kulturami. Gramy przede wszystkim na bębnach djembe, ale również na congach, bębnach boom-boom (dun dun) oraz perkusjonaliach z całego świata.

W programie nauka podstaw gry na bębnach Djembe, wspólna zabawa rytmem i granie w harmonii zakończone relaksującą medytacją rytmiczną.

3 dniowe warsztaty w magicznym miejscu
Moc energii afrykańskich bębnów djembe. Podróż do świata rytmów natury.

Czujesz potrzebę oderwania się od rzeczywistości? Weekend z nami jest jak podróż do równoległego wymiaru, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody spróbujemy się zrestartować, naładować baterie, a przede wszystkim odnaleźć swój wewnętrzny rytm i harmonię.

Jako wykształcony animator kultury, prowadzący, w formie zabawy, zabierze Was do swojego świata, w którym nie ma żadnych ram, podziałów, a muzyka wypływa z pierwotnego „ja”. W rytmie serca za pomocą bębnów djembe wybierzemy się w muzyczną podróż, aby odkryć, że w każdym z nas jest rytm, a muzyka musi towarzyszyć człowiekowi od zarania dziejów, jako moc czerpania przyjemności, czy nakręcenia się do bitwy w walce o siebie i swoje ja. W pięknych okolicznościach przyrody ośrodka Tu i teraz, miło spędzimy czas, spacerując w wolnych chwilach po lecie, czy integrując się przy wieczornym ognisku. Znajdź czas dla siebie, dołącz do nas.

Tuiteraz.eu/harmonogram

Afrykański bęben djembe

Djembe to instrument muzyczny z Afryki, stanowiący rodzaj kielichowego jednomembranowego bębna.

„Djembe” w języku ludu Bambara „ANKE DJÉ, ANKE BÉ” znaczy: „razem w pokoju, w harmonii”.

Pochodzenie djembe przypisuje się plemionom Malinka (Malinke) i Susu zamieszkujących do dziś głównie tereny Gwinei i Mali.

Afrykański bęben djembe zdobył popularność daleko od swoich etnicznych korzeni. Grupy bębniarzy spotykają się w Europie i Ameryce Północnej, aby improwizować lub naśladować rytmy afrykańskie.

Najpiękniejsze w bębnach djembe jest to, że wszyscy mogą zagrać na nich razem. To jedyny taki uniwersalny instrument na świecie, gdzie podstawy gry każdy jest w stanie szybko i łatwo opanować. Już podczas pierwszego spotkania z instrumentem można zacząć czerpać przyjemność z gry. Uniwersalny charakter instrumentu potwierdza popularność djembe na całym świecie.

Gra na Djembe to przede wszystkim umiejętność wystukiwania rytmów i trzymania prawidłowego tempa w utworze. Nauka gry na afrykańskim bębnie Djembe jest świetną zabawą. Doskonale rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dostarcza niezwykłej energii, rozładowuje stany lękowe i uwalnia skrywane emocje. Rozwija umiejętność współpracy w grupie, doskonale integruje.

Wspaniała atrakcja dla początkujących, jak i zaawansowanych bębniarzy. Nie trzeba żadnego przygotowania muzycznego, aby po chwili z doświadczonym instruktorem dobrze bawić się w grupie.